Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Bosna Hersek üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler;
İnşaat Mühendisliği
Hukuk
Mimarlık
Makine Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
olarak sıralanmaktadır.

Bosna Hersek üniversiteleri arasında sadece bir tane Türkçe dilinde eğitim vermekte olan bir okul bulunmaktadır. Bundan dolayı okulda ciddi yığılmalar da yaşanmaktadır. Bu okulda 6 tane fakülte olduğu bilinmektedir. Bunlar;
1. Hukuk Fakültesi
2. Ekonomi Fakültesi
3. Medya ve İletişim Fakültesi
4. Trafik Fakültesi
5. Ekoloji Fakültesi
6. Politeknik Fakültesi
olarak sıralanmaktadır.

Tüm fakültelerde Türkçe eğitim verilebilmektedir. Yani Türkçe eğitim dersten derse değişkenlik göstermemektedir.
Bosna Hersek üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümlerin incelenebilmesi için öncelikle okulun incelenmesi gerekmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi adıyla bilinmekte olan Bosna Hersek’in tek Türkçe destekli eğitim vermekte olan üniversitesinde eğitim birinci sınıf verilmektedir. Burada ve tüm Bosna Hersek okullarında Bologna Kriterleri geçerlidir. Eğitimde kaliteyi temsil etekte olan bu kriterlerde bir eğitim almak, kişide ekstra bir öz güven oluşmasını sağlamaktadır. Okul hakkındaki tüm bilgilerin paylaşması için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanın. Bunun için sadece bizi aramanız gerekmektedir. Sizinle birlikte yapacağımız toplantı sayesinde, Türkçe destekli eğitim sunmakta olan okul ile ilgili herşeyi sizinle paylaşabilmekteyiz.

Bosna Hersek üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümlerin içinde öğrenci olmak çok keyifli olarak ifade edilmektedir. Öğrencilerin paylaşımlarında bu ifadeler kullanılmaktadır. Travnik çok sevimli bir yerleşim bölgesi olarak bilinmektedir. Oldukça masrafsız olan bölgede, öğrencilerin eğlenebilmeleri de mümkündür çalışabilmeleri de mümkündür. Bölge ucuzdur. Yeme içme masrafları bu nedenle bölgede her zaman düşük seyretmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerimiz arasında ev kiralama da vardır. Bölgede kiralık evler de bulunmaktadır. Yurt kontenjanı doluysa hiç üzülmeyin. Travnik’de evler çok sevimli ve de ucuzdur. Bir de birkaç kişi ev tutarsanız maliyet iyice düşebilmektedir. Bu planlamayı da silerseniz sisin için yapabiliriz. Biz her şekilde sizinle birlikte hareket edebiliriz. Bunun için zaman ve bilgimiz var. Sizin de var ise o zaman birlikte bir görüşme yaparak iyi bir gelecek için çalışmaya başlayabiliriz.