Bosna Hersek Üniversitelerinde Denklik Var mı?

Her sene yoğun şekilde Türkiye’den öğrenci alan Bosna Hersek üniversiteleri, AB standartlarında ve güçlü alt yapısıyla öğrencilerin karşısına çıkıyor.

Tüm kayıt öncesi ve eğitim döneminde sizin için ideal alt yapıyı sağlayacak olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yeni bir başlangıç yaparken sizin yanınızda olacaktır. Uzun yıllardan bu yana verdiği hizmetle fark yaratan firmaya Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı sorusu da dahil olmak üzere her konuda soru yöneltebilirsiniz. Kapsamlı bir danışmanlık için ayrıntıların öneminin bilincinde olan Eurostar, gelecek inşası için çabalayan öğrencilerin her zaman yanındadır. Evrak, konaklama koşulları, harç ücretleri, eğitim dili konularında İstanbul merkez ofise ve şehrinizdeki kayıt ofislerine ulaşabilirsiniz.

Yabancı bir üniversitede okumak prosedür yönünde birçok detayı da içinde barındırır. Bu durum belki Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli olmada da Türkiye üye olmadığı için denklik konusunu gündeme getiriyor. YÖK yurt dışındaki her üniversiteden alınan lisansı burada geçerli saymıyor. Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı sorusu ülkede okumak isteyen öğrenciler için bu bakımdan kritik öneme sahip. Ancak hangi üniversitelerin, bölümlerin denklik kapsamında olduğunu kendi açıklamalarından takip etmek gerek. Çünkü geri ülkeye dönmeyi düşünüyorsanız, burada başvurularda bulunurken lisansı boşuna bitirmiş duruma düşüyorsunuz. Önlem alınmazsa emekleriniz boşa gidebiliyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması denklik başvurusu konusunda da size yardımcı oluyor. YÖK açıklamalarını firmadan İstanbul 0 212-709 87 09 telefon numarası üzerinden öğrenebilirsiniz.

Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Bosna Hersek üniversitelerinde denklik var mı sorusu dışında kayıt evrakları, harç ücretleri gibi konularda da yardımcı olacaktır. Ayrıca dil konusunda İngilizce ve Boşnakça yanında Türkçe destekli eğitim alınabildiği bilgisini atlamamak gerekiyor. Bunun yanında her sene çok sayıda öğrenci lisans tamamlama işlemlerinde de önce denklik durumunu kontrolü yapıp sonra başvurularını gerçekleştiriyorlar. Yani iki sene tamamlama için de ülkeye geldiğinizde önce okulunuzun denklik kapsamına uyması şartı var. 4 senelik mavi diploma alabilmek ve bunun Türkiye’de geçerli olabilmesi adına bu detaya da dikkat etmek gerekiyor. Eurostar danışmanlığı sizin yabancı bir ülkede kendi evinizde gibi hissetmeniz üzerine kuruludur. Bunu en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.