bosna hersek tuzla üniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Bosna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Tuzla Üniversitesi ile birçok alanda çok kaliteli eğitimler alma olanağı bulabilirsiniz.

Tuzla Üniversitesi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin büyük bölümü Saray Bosna üniversitelerini tercih ediyor. Özellikle Tuzla Üniversitesi son yıllarda öğrencilerin en çok itibar gösterdiği üniversiteler arasında yer alıyor.

Ayrıca Tuzla Üniversitesinde verilen eğitim sonrasında alacağı diploma, tüm Avrupa ülkelerinde geçerli sayılıyor. . Avrupa üniversiteler birliğinin üyesi olan Tuzla Üniversitesi, öğrencinin sadece bilgi birikimi olarak değil, her açıdan donanımlı olarak kendisini yetiştirmesine olanak sağlıyor. Verilen eğitim sürecinde uygulanan ders programlarının yanı sıra, aktiviteler, konferanslar, organizasyon ve staj programları ile öğrencinin çalışma hayatına tam anlamı ile hazırlanmasına yardımcı oluyor.
Tuzla Üniversitesi son dönemde 13 ayrı fakülte ile eğitim hizmeti vermektedir, 2 ve 4 yıllık bölümler ile her öğrencinin hayalini kurduğu bir üniversite eğitimi imkânı sunmaktadır. Avrupa’nın orta yerinde aldığı eğitim ve yaşam deneyimlerinden edindiği tecrübeler ile yarınlarına, kendisine güvenen bir birey olarak hazırlanır.

Tuzla Üniversitesi, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere her açıdan cazip gelmektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde yaşayacağı yabancılık hissini bu üniversitede ve Saray Bosna’da yaşamaz. Günlük yaşamda ve tarihinde hala Osmanlı etkisini yaşayan bir şehirde kendisini gurbette hissetmeden, adeta Türkiye içinde eğitim alıyormuş hissi ile huzurlu ve başarılı olmaktadır. Günlük hayatın ve ekonomisinin Türkiye’den çok farklı olmadığı Bosna Hersek, sıcak ve samimi yüzü ile öğrenciye sahip çıkar. Ayrıca Tuzla Üniversitesinin harç ücretleri diğer Avrupa ülkelerindeki üniversite kurumlarının harç ücretleri ile mukayese edildiği zaman, ne kadar makul ölçüde olduğu hemen fark edilmemektedir.

Öğrenci ortalama 1500 Euro civarında yıllık harç ödeyerek Avrupa’nın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Tuzla Üniversitesinde eğitim görür. Ayrıca yurt ve barınma imkânları açısından da Saray Bosna, Türkiye’den daha pahalı değildir. Öğrenci standart bir yurtta aylığı 150-200 Euro arasında bir ücret ödeyerek barınabilir. Bunun dışında barınma hizmeti vermek için sayısız pansiyon ve kiralık ev de bulunabilmektedir.

Tuzla Üniversitesinde eğitim görmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak için hizmet veren sayısız aracı kurum bulunmaktadır. Öğrenci araştırıp güvenilirliğinden emin olduğu bir danışmanlık bürosu ile irtibata geçtiğinde, yazışma ve evrak işleri bu kurum tarafından kolaylıkla çözüme ulaştırılmaktadır.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi 1958 yılında Yüksek okul olarak kurulmuştur. Tuzla Üniversitesi kendini yenileyen fakülteleri artan kalite sistemine göre yapılmış iki yıllık bölümler ve dört yıllık bölümler üzerine oluşturulması ve eğitimin genişlemesi 13 fakültede eğitim sistemi Bologna kriterleridir.

Bosna Hersek Yaşam Koşulları;

Eğitim söz konusu olduğunda, öğrenim ücretleri 1000 ila 5000 € civarındadır. Bu sınırlar içinde lisans, yüksek lisans ve doktora ücretleri bulunmaktadır. Bosna Hersek’te yaşamanın maliyeti de ekonomik bir rakamdır. Bir öğrencinin aylık giderleri 300 ile 400 Euro arasında değişmektedir. Konaklama için kiralık konut yaklaşık 400 Euro’dur, bu rakam iki öğrenci içindir. Elektrik, su, doğalgaz gibi harcamalar için aylık 500 Euro ayırmanız yeterli.


#tuzlaüniversitesi

Tuzla Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!