Neden Bosna Hersekte Eğitim

Yurtdışı Eğitiminde Korsan Şirketlere Dikkat!

Bosna Hersek üniversitelerin de eğitim almak isteyen kişiler kesinlikle yurtdışı eğitiminde korsan şirketlere dikkat etmelidirler.

Yurtdışı Eğitiminde Korsan Şirketlere Dikkat!

Yurtdışında eğitim görmeyi her birey istemektedir. Her öğrenci kendini geliştirmek için yurtdışında eğitim görmenin gerekli olduğunu düşünmektedir. Bunun için yurtdışında eğitim görmek isteyen bireyler internetten yurtdışında eğitim veren şirketler hakkında bilgi toplamaktadır. Hayatınız açısından son derece önemli olan yurtdışı eğitimi görmek amacıyla şirket araştırması yaparken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir; çünkü özellikle insanların kolay kandırıldığı sanal ortamlarda korsan şirketler mevcuttur. Birçok kişiyi ağına düşüren korsan (hayali) şirketler şirket danışmanları aracılığı ile iletişim kurduklarını iddia ederek yurtdışı eğitiminde daha pahalı ya da birçok şirkete oranla daha ucuz maliyetler sunarak kişileri kandırma eğilimi içerisine girerler. Bu şirketlerin ağına düşüp mağdur olmamak için son derece dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Bu konularda uyanık davranmak araştırma yaparken bir aile büyüğümüzden yardım almak gerekmektedir. Zaten internette arama motorunda bu konu hakkında araştırma yaparken yurtdışı eğitiminde korsan şirketlere dikkat başlığı altında pek çok yazı ile karşılaşırız.

Yurtdışı eğitiminde korsan şirketlere dikkat yazılarını ayrıntılı şekilde okumanız durumunda sizi kandıran kişilerin ilk başlarda normal şirketler gibi davrandığı fakat ilerleyen zaman dilimlerinde fazladan ek ücret talep ettiklerine dair ibareler yazmaktadır. Yurtdışında eğitim görmek amacıyla bir şirket ile anlaşacaksanız öncelikle dikkat edilmesi gereken husus sizin iletişim halinde bulunacağınız şirketin sizden istediği ücret ve bu eğitimi görebilmeniz için gerekli koşulların neler olacağına ilişkin sözleşme metninde yazan ibarelere dikkat etmeniz gerektiğidir. Korsan şirketlerden korunmak amacı ile okuyacağınızı üniversite ve şirket arasında imzalanan sözleşme metinlerini okuyarak bilgi sahibi olmalısınız; eğer size verilen sözleşme metni ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa bir büyüğünüzden ya da aile bireyinizden yardım isteyerek ona akıl danışmanız önerilmektedir. Yurtdışı eğitimi alacağınız yerde bulunan şirket isimleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızda korsan şirketlerin tuzağına düşme olasılıklarınızı en aza indirmektedir.

Yurtdışında eğitiminde korsan şirketlere dikkat ederken almanız gereken önlemler arasında harç ödemelerinizi yaparken şahsen ödeme yapmanız gerekliliğini yerine getirmektir. Korsan şirketler sizden harç bedel tutarını talep edebilir eğer siz ödeme yaparsanız bu paranıza el konulmaktadır. Siz yurtdışında eğitim için ödeme yaptığınızı düşünürsünüz hâlbuki dolandırıcı bir şirketle karşı karşıyasınızdır. Yurtdışı eğitim için danışmanlık eğitimi almak amacı ile şirketlerle iletişim kurarken yurtdışında alacağınız hizmetler hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Gerçek şirketler yurtdışı eğitimi alacağınız yerde referans olarak çalışan kişilerle iletişim kurmanıza olanak tanımaktadır. Üniversitelerde yabancı dil eğitimi almanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Kimi şirketler eğitim göreceğiniz üniversitelerle anlaşma içine giremediklerinden sizi yabancı dil kurslarına kayıt etmektedirler. Nasıl olsa yabancı dil kursuna gideceğim diyerek hazırlık okumayayım diye düşünmemeniz gerekmektedir. Bazı şirketler kendilerini aracı firması olarak tanıtarak sizi yanıltmaya çalışmaktadır. Bu şirketlere karşıda son derece dikkatli olmanız gerekmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!